Czytaj koniecznie

Oprogramowanie a urządzenia firmowe

Rejestracja nowej firmy jest na pewno zdecydowanie mniej skomplikowane niż było to jeszcze kilka lat temu. Sporo formalności załatwimy za pośrednictwem internetu. Ogólnie rzecz biorąc osoba obrotna może założyć działalność gospodarczą jednego dnia. Jednak trzeba wiedzieć, że sama rejestracja firmy to dopiero wstęp do prowadzenia biznesu. W tym niedługim tekście chciałbym zwrócić uwagę na różnego typu oprogramowaniu w firmie.

W dzisiejszych czasach koniecznym jest wykorzystywać nowe technologie

Obecnie najprawdopodobniej już nie istnieje branża, w której można efektywnie działać nie mając dostępu do nowoczesnych rozwiązań – myślę tutaj głownie sieć i komputer, a do ich sprawnej i komfortowej obsługi konieczne jest dobre oprogramowanie. O jakich sprawach warto pamiętać wybierając programy dla naszej firmy?

Wiele początkujących przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że sporo programów dostępnych za darmo jest przeznaczona wyłącznie do użytku prywatnego, a chcąc wykorzystywać na urządzeniach w firmie trzeba zapłacić za odpowiednią licencję. Z tego powodu należy sumienie sprawdzać dokumentację dostarczaną do oprogramowania. Zazwyczaj programy posiadające licencję dopuszczającą na darmowe użytkowanie wyłącznie na komputerach prywatnych to oprogramowanie antywirusowe czy pakiety biurowe.

Oprogramowaniem przy którym na pewno powinniśmy wybrać wersję komercyjną są różnego rodzaju aplikacje do których wprowadzamy dane Klientów – można tutaj za przykład dać aplikacja do fakturowania. Tu namawiam do wybrania naprawdę dobrych programów, bo przepisy RODO nakłada na nas obowiązek stosowania określonych wytycznych. Producenci komercyjnych rozwiązań dbają o to aby ich produkt był dostosowany do tych zasad.

Jak można zauważyć kwestia oprogramowania dla firmy może powodować pewne trudności, ale wyłącznie gdy podejdziemy do tego lekceważąco. Jeśli nie mamy czasu na zajęcie się tym tematem to można korzystać z usług firma zajmujących się dostarczaniem oprogramowania do wykorzystania w firmach.

Powyższy artykuł ma za zadanie tylko przedstawić temat legalności programów w firmie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należny skonsultować je z kancelarią prawną.

<   Wstecz Dalej   >