Czytaj koniecznie

Prostsze zarządzanie biznesem

Uruchamiając nową firmę musimy pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Z pewnością jedną z nich jest zakup sprawdzonego programu do fakturowania. Warto zdecydować się na program który działa online, bo z jego wykorzystaniem będziemy w stanie wystawiać odpowiednie dokumenty z każdego miejsca, jedynie używając komputera lub telefonu komórkowego z dostępem do internetu. Nie będzie konieczna wizyta w siedzibie firmy – wykonując tylko kilka kliknięć można wystawić fakturę VAT u Kontrahenta.

Czym się charakteryzuje dobry program do wystawiania faktur?

Łatwość i szybkość używania to na pewno jedna z najważniejszych cech funkcjonalnego programu do fakturowania. Prowadzenie własnej firmy angażuje ogromne ilości czasu, dlatego warto wybierać narzędzia, które pomagają zaoszczędzić choć część. Połączenie z bazą CEIDG powoduje, że do szybkiego wystawienia nowej faktury VAT wystarczy nam Numer Identyfikacji Podatkowej Klienta – oprogramowanie uzupełni za nas resztę i w ten sposób unikniemy błędów które w późniejszym czasie trzeba by poprawiać. Łatwe przypisywanie faktur według różnych kryteriów spowoduje, że w sprawy księgowe naszego biznesu nie wkradnie się bałagan i ich przekazanie do księgowej będzie zdecydowanie prostsze.

Funkcjonują dostawcy oprogramowania do fakturowania, którzy mają współpracę z firmami zajmującymi się windykacją i pożyczkowymi i w przypadku kiedy okaże się, że musimy skorzystać z oferty takich firm to będziemy mieli możliwość zrobić to szybciej i prawdopodobnie na bardziej korzystnych warunkach. To z pewnością następne wielkie usprawnienie, które daje możliwość zaoszczędzić czas.

Podsumowanie

Zakładając działalność gospodarczą warto wybrać sprawdzony program do faktur, dający wiele przemyślanych rozwiązań i pozwalający na na wystawianie faktur VAT szybko i łatwi, a dodatkowo z każdego miejsca. Dzięki takiemu oprogramowaniu jesteśmy w stanie oszczędzać nasz czas i unikać nieprzyjemnych sytuacji – chociażby z błędnie wystawioną fakturą.

<   Wstecz Dalej   >