Smart Home – czym jest?

Smart Home czyli mówiąc wprost inteligentny dom do niedawna był wyłącznie futurystyczną mrzonką. Szybki postęp w dziedzinie najnowszych technologii, umożliwiających połączenie z internetem urządzeń AGD, sprawił, że pragnienia te stały się rzeczywistością. Jak wszystkie nowinki, także w przypadku Smart Home czynnikiem rodzącym problem dla inwestorów była oczywiście cena systemu. Dzisiaj każdego, kto zapragnie zadbać o wygodę i bezpieczeństwo stać na to, aby jego dom stał się smart.

Smart Home to najprościej mówiąc zainstalowanie w mieszkaniu sprzętów, które można zdalnie programować oraz nimi zarządzać za pomocą telefonu komórkowego, tabletu czy komputera lub specjalnie dedykowanego dla zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. Dzięki temu możemy kierować właściwie całym wyposażeniem domu. Przeważnie Smart Home jest stosowany do sterowania centralnym ogrzewaniem, oświetleniem, żaluzjami lub bramami garażowymi w budynku.

Nie powinniśmy w tym miejscu pominąć sprawy bezpieczeństwa smart domów. Wykorzystanie różnego typu czujników pozwala wykrywać zalanie pomieszczenia, pożar lub wydzielanie się szkodliwych gazów, czy też natychmiast informować o nieproszonych gościach. Nie oznacza to jednak, że natychmiast powinniśmy zainwestować i wymienić wszystkie do tej pory posiadane urządzenia. Warto natomiast stopniowo, w zależności od bieżących potrzeb, zmieniać sprzęt na inteligentny. Początkowo wymieńmy sprzęty, które sprawiają nam najwięcej kłopotów, są czasochłonne a ich obsługa wymaga wielokrotnej powtarzalności. Zacząć możemy chociażby od odkurzacza. Sporo z nas marzy, żeby ktoś posprzątał mieszkanie w trakcie naszej nieobecności. Znane na rynku odkurzacze smart pozwalają na zrealizowanie tego marzenia. Automatyczne sterowanie klimatyzacją czy też ogrzewaniem mieszkania pozwala na spore oszczędności w naszym budżecie, a jednocześnie nasz Smart Home wita nas po powrocie oczekiwaną temperaturą. Automatyczna kontrola nad oświetleniem daje nie tylko oszczędności, ale też może skutecznie zniechęcić do włamania. Bezprzewodowe sterowanie roletami nie tylko zapewni optymalne naświetlenie mieszkania, ale spowoduje także, że nigdy więcej nie zapomnimy o ich opuszczeniu w trakcie pobytu poza domem. Instalacja inteligentnych gniazdek elektrycznych umożliwia zdalne sterowania też sprzętami, które nie są smart.

Komfort, oszczędność i prostota przemawiają więc wyraźnie o konieczności przekształcenia naszego domu w Smart Home. Korzystnie jest już dziś zadbać o to by stopniowo wkroczyć do krainy inteligentnych domów.

PODOBNE WPISY

Idealne na wszystkie okazje – kwiaty

Pracownia Florystyczna Dmuchawiec w Brennej jest miejscem przede wszystkim kupna kwiatów. Każdy, kto tylko pragnie bukiety dla siebie bądź dla bliskich może się w nie tu zaopatrzyć. Wiosna i latem ...

Prostsze zarządzanie biznesem

Uruchamiając nową firmę musimy pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Z pewnością jedną z nich jest zakup sprawdzonego programu do fakturowania. Warto zdecydować się na program który działa online, bo z ...

Kilka wiadomości na temat odchudzania

Duża liczba osób myśli nad tym jak błyskawicznie i efektywnie spalać tłuszcz, a jednocześnie zachować zdrowy rozsądek oraz nie modyfikować swoich zwyczajów. Niestety, że nie nie da się tego zrobić ...

Czytaj koniecznie © 2020 - 2022

Strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę