Czytaj koniecznie

Wskazówki – jak dobrze zaplanować wakacje

Wyjeżdżając na wakacje większa część turystów pamięta żeby przygotować wiadomości o pensjonacie oraz liniach lotniczych. Podobnie starannie robią spis bagażu, żeby o niczym przez pośpiech nie zapomnieć. Często jednak obserwuję, że bagatelizują ważną sprawę – a mianowicie temat pozostawienia auta w pobliżu portu lotniczego, tak by był bezpieczny przez cały czas naszej podróży. Dlatego należy rozsądnie wybrać parking dozorowany blisko portu lotniczego. Jasnym jest, że za każdym razem mamy opcję pozostawienia na miejscach parkingowych które oferuje samo lotnisko, jednak ich cena jest najczęściej zauważalnie wyższa, niż innych parkingów w okolicach.

Polecamy: Parkingi strzeżone obok lotniska – wartościowe teksty dla podróżnych

Na jakie sprawy zwracać uwagę

Zanim zdecydujemy który parking dozorowany wybierzemy, to koniecznie musimy wybrać cechy oferty, które są dla nas istotne. Trzeba wiedzieć, że koszt miejsca parkingowego to nie najważniejszy czynnik który należy brać pod uwagę. Na pewno należny zapytać, czy parking jest dozorowany przez całą dobę i czy posiada system kamer. Solidne ogrodzenie i dobre naświetlenie nocą, czy też ubezpieczenie w solidnej firmie to również istotne argumenty. Transfer na terminal oraz odbieranie po podroży gratis to często gwarantowana opcja, jednak nie na każdym parkingu, wiec też należy o to zapytać. Twarda nawierzchnia parkingu jest istotna zwłaszcza gdy występują opady deszczu, ponieważ prawdopodobnie nikt nie chce wsiadać do samolotu w butach z błota.

Beztroska podczas wakacji

Wybór parkingu strzeżonego to sprawa zazwyczaj ignorowana, a przecież ma istotny wpływ na to czy nasz wypoczynek będzie bezstresowy. W końcu prawdopodobnie nikt nie chciałby dostać wiadomości, że jego samochód został zniszczony lub co gorsza skradziony podczas podróży. To może skutecznie zniszczyć dobry humor na resztę podróży.

<   Wstecz Dalej   >